פנסיה מחו"ל התקבלת בידי תושב ישראל, היכן ינוכה המס?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

תושב ישראל עבד לפני 30 שנה במשך 10 שנים בארה"ב בבנק .

אח"כ חזר לארץ וב – 20 שנים האחרונות עבד באחד מחברות הקבוצה אליה משתייך הבנק אצל מעביד אמריקאי , אך דיווח על הכנסתו בארץ ושילם מס כתושב ישראל.

עתה הוא פרש ואמור לקבל פנסיה מהמעביד האמריקאי סך של 10,000$ לחודש בגין כל אותם השנים.

האם נכון שיש לנכות לו בארהב מס בשיעור30%?

מה המס בישראל ?

 

תשובה:

 

ההנחה היא שהיחיד אינו אזרח או תושב ארה"ב כיום.

בהתאם להוראות האמנה בין ישראל לארה"ב (סע' 20), לישראל זכות מיסוי בלעדית. אין לארה"ב זכות מיסוי.

נראה שהיחיד יידרש למלא טופס W8 אמריקאי למשלם, ובו הצהרה על היותו תושב ישראל ובקשת הקלה מכוח האמנה.

בישראל, חיוב במס לפי סעיף 9א לפקודה וסעיף 9ב לפקודה לפי העניין, במידה ועמד בקריטריונים המזכים לפטור עפ"י אותם סעיפים.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support