פנית מס הכנסה לקבלת מידע על לקוחות

חברת ניהול של בניין יוקרתי בתל אביב קיבלה דרישה מפקיד השומה לפי סעיף 135 להמציא מידע מלא על כל בעלי הדירות ועל שוכרי הדירות

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

האם החברה חייבת למסור מידע זה (למעשה המידע שברשותה הוא מי החותמים על הסכמי הניהול) ?

החברה שוקלת להודיע לכל בעלי הדירות החתומים על הסכמי הניהול על הפניה , האם יש מניעה, מבחינת פמ"ה, לעשות פעולה זאת?

תשובה:

 סעיף 135 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א – 1961, קובע:

"(4)     רשאי פקיד השומה להזמין כל אדם שיש לו קשר עסקי עם הנישום והיכול, לפי דעתו, להעיד
בענין ההכנסה, שיתייצב לפניו ולחקור אותו בשבועה או שלא בשבועה, ולדרוש מאדם כאמור למסור לו
מסמכים הנוגעים לאותה הכנסה, ובלבד שפקיד או מורשה או עובד של הנישום או כל
אדם אחר המועסק בעניניו על יסוד של מהימנות אישית לא ייחקר אלא על פי דרישתו של
הנישום וכן לא יחקור פקיד השומה מיזמתו הוא את בן-זוגו של החייב במס, ילדיו או
הוריו."

לאור האמור לעיל, החברה חייבת למסור את המסמכים ואת המידע הנדרש לרשות.

לעניין עדכון בעלי הדירות כי ישנה דרישה למסמכים אין מניעה לעדכן אותם בתנאי כי לא מתקיימת חקירה שבה מסירת המידע עלולה להיחשב כשיבוש הליכי חקירה.

ארצי, חיבה את אלמקייס – פתרונות מיסוי בע"מ

כל האמור בתשובתנו זו אינו מהווה חוות דעת, מדובר בסקירה בסיסית של הוראות החוק והפסיקה בהתאם לנתונים הבסיסיים אשר הוצגו בשאלתך.

אין האמור בתשובתנו מכדי להוות ייעוץ משפטי, לצורך חוות דעת בנושא, לצורכי הסתמכות הינך מוזמן לפנות למשרדנו.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support