פירעון יתרת המס המגיעה לשנת 2013

מערכת האתר

 

1.   מומלץ לעשות את חישוב המס הצפוי לשנת 2013 ובאם צופה החברה חבות במס מעבר לתשלומי המס השוטפים רצוי להשלים את מלוא ההפרש במועד הקרוב האפשרי. על חוב המס מעבר למקדמות ששולמו נוספים הפרשי הצמדה מלאים וריבית בשיעור של 4% מיום 1.1.2014 ועד ליום התשלום בפועל. הריבית והפרשי ההצמדה אינם מוכרים כהוצאה לצרכי מס. על מנת לחסוך בחיובי הצמדה וריבית ניתן לשלם את חוב המס במהלך שלושת החודשים הראשונים של שנת 2014 וליהנות מפטור מלא או חלקי בחיוב ההצמדה והריבית כדלקמן:

 

חודש התשלום שעור הפטור
ינואר מלא
פברואר חצי
מרס רבע

 

2.   תשלומי מקדמות, בגין הוצאות עודפות, ניתנים לקיזוז מהמקדמות השוטפות למס הכנסה. לקראת תום שנת המס מומלץ לערוך התאמה של ההוצאות הבלתי מוכרות שהוצאו במהלך השנה לסכומי “ההוצאות העודפות” שדווחו ובמידה ויש הפרש בין הסכומים הנ”ל יש לבחון השלמה של המקדמות ע”ח הוצאות עודפות בדיווח עבור חודש דצמבר 2013. בחברות רווחיות רצוי לשלם מעל הסכום המחושב, כדי להימנע מקנסות וחיוב נוסף בעת ביקורות ניכויים בעתיד.

 

 

 

 

 

 

המפורסם באתר זה מובא באופן כללי, תמציתי ולתשומת לב. אין להסתמך עליו מבלי לקבל חוות דעת מקצועית נוספת.

 

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support