ניתן לקזז הפסד הון שנוצר בחו"ל כנגד ריבית או דיבידנד בארץ

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

האם ניתן לקזז הפסד הון אשר נוצאר בחו"ל כנגד ריבית או דיבידנד בארץ?

 

 

תשובה:

 

סעיף 92 (א)(4) מאפשר במכירת נייר ערך אשר נוצר בו הפסד הון לקזז גם כנגד ריבית או דיבידנד מניירות ערך.

הגדרת נייר ערך כוללת בחובה גם ניירות ערך של תאגידים זרים.

גם הסעיף עצמו מתייחס הן להפסד הון ע"פ פסקה (א)(1) והן להפסד הון ע"פ (א)(3) אשר דן בהפסד הון מחוץ לישראל.

ההבדל היחיד הינו בכך שיש לקזז את אותו הפסד הון מחו"ל ראשית כנגד רווחי הון בחו"ל, אולם במידה ונותר הפסד בחול ניתן לקזזו גם כנגד ריבית או דיבידנד מניירות ערך.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support