ניתן להחיל את הוראות סעיף 102 לפקודת מס הכנסה עבור מתן אופציות לדירקטור

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

משה הולך לקבל תפקיד של מנכ"ל וחבר דירקטריון בחברת סטאט אפ. את שירותיו כמנכ"ל הוא יתן במסגרת חברה בע"מ ואת שירותיו כחבר דירקטריון הוא יתן באופן אישי. כמו כן הוא אמור לקבל אופציות (לעובדים) על תפקידו בתור חבר דירקטריון. האם ניתן להחיל את סעיף 102 לפקודת מס הכנסה על תפקידו כדירקטור?

 

 

תשובה:

 

ככלל, הוראות סעיף 102 לפקודה רלוונטיות ביחס לעובד. בגדר עובד נכלל גם נושא משרה ולענייננו דירקטור.

לפיכך ניתן להחיל את הוראות סעיף 102 מקום שבגין חברותו בדירקטוריון מתקבלות אופציות.

כמובן שיש להכין תוכנית אופציות התואמת את הוראות סעיף 102 על חלופותיו הוני/פירותי, מינוי נאמן ולקבל את אישור הרשות לתוכנית וכו'.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support