מיסוי של שחקן זר שחזר לשחק בקבוצת ספורט בישראל?

מה יהיה מעמדו? האם אפשר להתחיל את הספירה של תוקף ההוראות מהתחלה? קראו במאמר

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

בהתאם לתקנות מס הכנסה (ספורטאי חוץ), תחולתן של ההוראות היא לתקופה של עד 48 חודשים. כלומר, מעבר לכך, הספורטאי ימוסה כישראלי. שחקן זר שיחק בישראל 4 או 5 שנים, עזב לסין בה חתם על חוזה לשנתיים. במהלך השנה הראשונה בסין, החליט לעזוב, וקיבל פניה מהקבוצה בישראל בה שיחק לפני עזיבתו. מה יהיה מעמדו? האם אפשר להתחיל את הספירה לש תוקף ההוראות מהתחלה?

 

 

תשובה:

 

עמדת מס הכנסה בעניין זה הינה כי תקנות מס הכנסה (ספורטאי חוץ), לא יחולו על הכנסה מעיסוק בספורט של אותו ספורטאי חוץ שהופקה לאחר שהפיק בישראל הכנסה כאמור במשך למעלה מארבעים ושמונה חודשים, כלומר, לאחר 4 שנים הכנסתו של ספורטאי החוץ תמוסה בשיעורי המס הרגילים בהתאם לסעיף 121 לפקודה והוא לא יהיה זכאי יותר להטבות הניתנות מתוקף התקנות.

יחד עם זאת, יתכן וניתן יהיה להגן על עמדה לפיה במקרה בו נעשה ניתוק משמעותי מישראל, שאינו נופל בגדר עסקה מלאכותית (סעיף 86 לפקודה), ספורטאי החוץ יהא זכאי לצבור מחדש את תקופת ההטבות, כך שהתקנות יחולו עליו

ל – 48 חודשים נוספים.  יובהר כבר כאן כי עמדה זו אינה מקובלת על רשויות המס ויתכנו חילוקי דעות בעניין.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support