מיסוי הכנסות שכר דירה מגורים

הםא ניתן לקזז הוצאות כאשר יש פטור חלקי ממס על שכ"ד מהשכרה למגורים?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

אחת האפשרויות למיסוי הכנסות מהשכרת דירה למגורים היא קבלת פטור חלקי מתואם. האם בשיטה זו ניתן להכיר בחלק יחסי מההוצאות, שכן מדובר בהכנסה בעלת שיעורי מס שונים (חלק פטור וחלק חייב)? מהו אחוז הפחת במקרה של דירת מגורים ? האם מבצעים הפרדה בין קרקע לבין מבנה כנהוג? האם עלויות עורך דין ומס רכישה מתווספות לעלות הרכישה?

1.במסלול הפטור כאשר ישנה הכנסה חייבת מעל תקרת הפטור בהחלט ניתן להגן על עמדה לפיה הוצאות מעורבות ייוחסו בהתאם להוראות סעיף 18ג

2.שיעור הפחת על דירת מגורים – 4%  – יחד עם זאת ישנן לעיתים קולות מצד מפקחים מסויימים שבתים "חדשים" יחסית זכאים לפחת בשיעור 2% בלבד.

3.לא ניתן לדרוש פחת על הקרקע ומקובל כי 1/3 מהעלות הדירה מיוחסת לקרקע .

4.בהתאם להוראות סעיף 39 לחוק מיסוי מקרקעין עלות עו"ד ותשלום מס הרכישה מופחתים מהשבח בעת מימוש הנכס. ובמהלך תקופת הפקת ההכנסה בהחלט ניתן לראות בהם גם כן כחלק מהעלות לצורכי פחת.

ארצי, חיבה את אלמקייס – פתרונות מיסוי בע"מ

כל האמור בתשובתנו זו אינו מהווה חוות דעת, מדובר בסקירה בסיסית של הוראות החוק והפסיקה בהתאם לנתונים הבסיסיים אשר הוצגו בשאלתך.

אין האמור בתשובתנו מכדי להוות ייעוץ משפטי, לצורך חוות דעת בנושא, לצורכי הסתמכות  הינך מוזמן לפנות למשרדנו.

11/10/2013

המפורסם באתר זה מובא באופן כללי, תמציתי ולתשומת לב. אין להסתמך עליו מבלי לקבל חוות דעת מקצועית נוספת

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support