מה שיעור המע"מ שיחול על סחורה שנקנתה בחו"ל והועברה למדינה אחרת בחו"ל?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

עוסק קנה סחורה בסין ומכר אותה ללקוח שלו באוקריינה, הסחורה עברה מסין ישירות לאוקריינה ולא עברה דרך הארץ. העוסק שילם לחברה בסין והוציא חשבונית ללקוח באוקריינה. האם העיסקה הינה במע"מ שיעור אפס?

 

 

תשובה:

 

תחילה יש לבחון האם המכירה הינה עסקה לצורכי מע"מ ,

ע"פ ההגדרות של סעיף 1 לחוק מע"מ עסקה הינה מכירה נכס….בידי עוסק במהלך עסקו ,

בהמשך נאמר בסעיף 2 לחוק שהטלת המע"מ תהיה על עסקה בישראל בבואנו לבדוק מהו מקום העסקה

נאמר בסעיף 14 שבעסקת מכר -יראו נכס כנמכר בישראל רק אם הנכס היה בישראל בעת מסירתו לקונה .

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support