מה מועד חישוב המס על משיכת כספי פיצוים באיחור?

עובדת סיימה לעבוד בשנה 2011 אך פנתה למשוך הפיצויים בשנת 2013, כיצד מחושב המענק החייב במס?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

עובדת סיימה לעבוד בשנה 2011 אך פנתה למשוך הפיצויים בשנת 2013:

1. כיצד מחושב המענק החייב במס – האם תקרת המענק הפטור היא לפי שנה נוכחית או לפי שנת סיום העבודה?

2. מהו המס השולי? לפי שנת 2011 או 2013?

 

תשובה:

 

במידה והמענק מתקבל בסכום אחד רק בתקופה יותר מאוחרת – ע"פ החב"ק-

"עובד המקבל את כל מענק-הפרישה במישרין ממעבידו או מקופה מרכזית לפיצויים – תקרת הפטור שתיקבע לו תהיה התקרה ביום קבלת המענק"

וכך גם שיעורי המס במועד קבלת המענק – כמובן שיש לזכור שניתן לבצע פריסה בהתאם לסעיף 8(ג) לפקודה.

כל האמור בתשובתנו זו אינו מהווה חוות דעת, מדובר בסקירה בסיסית של הוראות החוק והפסיקה בהתאם לנתונים הבסיסיים אשר הוצגו בשאלתך.

אין האמור בתשובתנו מכדי להוות ייעוץ משפטי, לצורך חוות דעת בנושא, לצורכי הסתמכות  הינך מוזמן לפנות למשרדנו.

ארצי, חיבה את אלמקייס פתרונות מיסוי בע"מ.

שאלה:

לאור הניסוח בחבק – האם ההתייחסות שונה בפדיון מקופת פיצויים אישית?

תשובה:

מצ"ב חלק בחב"ק הרלוונטי  – מסומן בצהוב. (לא כולל מי שביקש רצף קצבה שבו הדין אחר).

התייחסות היא שונה שכן הוא מקבל את תקרת הפטור שהיה לעובד במועד הזכאות כאשר היא מוצמדת למדד ושהיא לא תעלה על תקרת הפטור של אותה שנה.

מיסים און-ליין – פרשנות: סעיף 9(7א) לפקודת מס הכנסה

     מענק-פרישה מחשבון אישי לפיצויים

6.1     לפי סעיף 9(7א)(ז), עובד שפרש ומעבידו העמיד לזכותו את כספי הפיצויים שהצטברו לזכות העובד בקופה אישית לפיצויים (כגון פוליסת ביטוח מנהלים, חשבון ג' במוסדות הבנקאים – קופות-הגמל "תמר", "גביש", "עתיד", "תעוז" וכיו"ב), רואים אותו כמי שקיבל את כל הסכום ומיצה את הפטור, אף אם הסכום נשאר מופקד בקופת-הגמל.

אם בעתיד ימשוך העובד את הכספים שלזכותו בקופת-הגמל האמורה, כל סכום שעולה על סכום הפטור – כפי שהיה בעת שהועמד לזכותו – יהא חייב במס. ואולם, הנציב השתמש בסמכותו לפי סעיף 9(7א)(א)(1) ו-9(7א)(ב)(1) והצמיד את סכום הפטור לו היה זכאי העובד ביום העמדת הכספים לזכותו, על-פי שיעור עליית המדד, ובלבד שסכום הפטור, המותאם לכל שנת עבודה, לא יעלה על תקרת הפטור ביום משיכת הכספים מקופת-הגמל.

 

כל האמור בתשובתנו זו אינו מהווה חוות דעת, מדובר בסקירה בסיסית של הוראות החוק והפסיקה בהתאם לנתונים הבסיסיים אשר הוצגו בשאלתך.

אין האמור בתשובתנו מכדי להוות ייעוץ משפטי, לצורך חוות דעת בנושא, לצורכי הסתמכות  הינך מוזמן לפנות למשרדנו.

ארצי, חיבה את אלמקייס פתרונות מיסוי בע"מ.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support