מה כוונת המחוקק בסעיף 38 לחוק מע"מ כי עוסק רשאי לנכות מס התשומות בחשבונית מס,בתוך שישה חודשים מיום הוצאתם?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

מה כוונת המחוקק בסעיף 38 לחוק מע"מ שם נכתב כי עוסק רשאי לנכות את מס התשומות הכלול בחשבונית מס שהוצאה כדין, או ברשימון יבוא או במסמך אחר, בתוך שישה חודשים מיום הוצאתם" ?

אם מועד הדיווח הוא 15.3.2011 עבור ינואר – פברואר 2011, האם המועד שממנו הולכים 6 חודשים אחורה הוא 15.3.2011 או שהוא 1.1.2011 ?

או אולי מועד אחר בתקופה שבין 1.1.2011 – 15.3.2011 ?

 

תשובה:

 

מועד הוצאת החשבונית עצמה ללא קשר למועד הדיווח

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support