כיצד יש לרשום השקעת שוכר בנכס מושכר

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

חברה שוכרת משרדים בקניון והשקיעה בשיפורים במושכר והשקעות נוספות בסכום של כ-1,200 אלפי ₪.

הקניון (המשכיר) השתתף בהשקעות בסכום כולל של כ-635 אלפי ₪.

  1. כיצד יש להציג את ההשתתפות בהשקעה זו  האם כהכנסה באותה שנה ? לחילופין האם על פני תקופת חוזה השכירות ?
  2. כיצד השתתפות בהשקעה זו צריכה להיות רשומה בספרי המשכיר ?

 

 

תשובה:

 

1. יש להפחית את ההשתתפות בהוצאות מהעלות השיפוץ ובכך למעשה להקטין את הפחת בגין כל נכס ונכס (ראה הוראות סעיף 21(ב) לפקודה) – במידה וההשתתפות ניתנת לזיהוי ספציפי – כלומר הקניון מגדיר במה הוא משתתף אזי יש להפחית ספציפית במידה ולא אזי באופן יחסי.

2. איך הקניון  רושם, אין לנו כמובן אפשרות לדעת אך אנו מניחים כי ניתן לראות בזה כהוצאות להתאמת המושכר לשוכר – ראה תקנות מ"ה (כללים בדבר ניכוי הוצאות להתאמת המושכר), התשנ"ח – 1998 במסגרתן הוצאה מסוג זה מוכרת למשכיר גם כן על פני 10 שנים.

ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

כל האמור בתשובתנו זו אינו מהווה חוות דעת, מדובר בסקירה בסיסית של הוראות החוק והפסיקה בהתאם לנתונים הבסיסיים אשר הוצגו בשאלתך.

אין האמור בתשובתנו מכדי להוות ייעוץ משפטי, לצורך חוות דעת בנושא, לצורכי הסתמכות  הינך מוזמן לפנות למשרדנו.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support