כיצד יש לנהוג במכירה שחלק מתמורתה במזומן וחלק מתמורתה בנכס?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

 

סוחר במכוניות עוסק בסחר רכבים חדשים וישנים, מכר רכב (שנקנה מחברת השכרה וקיזז מע"מ) בסך של 100 אלפי ₪ ומקבל בתמורה 60 אלפי ₪ במזומן + רכב בשווי של 40 אלפי ₪.

1.האם חייב להוציא חשבונית מס על כל ה-100 אלפי ₪ ( ידוע שהרכב הינו שווה כסף).

2.האם יוציא  רק חשבונית עצמית על ה-40 אלפי ₪, או שמדובר בשתי עסקאות האחת מכירה של 100 אלפי ₪ והשניה קניה של רכב בחשבונית עצמית .

3.מה יקרה אם ימכור את הרכב בסוף בסך של 20 אלפי ₪ ? כיצד יוכל לקבל את המע"מ אם בכלל ?

תשובה:

 

1.  כן, תקנה 2(א) אינה חלה במקרה הזה שכן הרכב נרכש מעוסק שזכאי לקזז מס תשומות.

2.  יש להוציא חשבונית רק על המכירה.

3.  במכירת הרכב שנרכש מאדם פרטי ללא מעמ יחול סעיף 5 ותקנה 2(א) לפיה תוצא חשבונית רק על ההפרש במידה ואין    הפרש אין מקום להוציא חשבונית.

 

 

מחלקת מיסים

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support