העברת פעילות ונכסים בין בני זוג פטורה ממס

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ
קובץ PDF מצורף

שאלה:

 

בני זוג עובדים על תיק עוסק מורשה על של בת הזוג (שניהם פעילים בעסק). לאחרונה בני הזוג החליטו להיפרד ולהעביר את העסק לבעל. האם העברת הפעילות והנכסים מהעוסק המורשה של בת הזוג לבן הזוג מחייבים דווחים מלאים ומה הסוגיות אשר עלולות ליצור תאונות מס?

 

 

תשובה:

 

ככלל, נושא הסדרת הליך גירושין וחלוקת רכוש אינו מוסדר דיו בפקודת מס הכנסה ובחוק מיסוי מקרקעין, רצ"ב מבזק מס הכולל התייחסות לנושא.

אם מדובר בנכסי מקרקעין אזי יש לשים לב כי ההעברה היא בהתאם להוראות סעיף 4א לחוק מיסוי מקרקעין.

אם מדובר בנכסים בהתאם להוראות הפקודה ובכלל זה פעילות הרי שאם במתנה עסקינן בעודם בני זוג ניתן להגן על עמדה לפיה סעיף 97(א)(5) חל מקום שלא ניתנה תמורה ולפיכך ההעברה זכאית לפטור.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support