הכנסות מנכס שנתקבל בירושה ייוחס לבן הזוג שקיבל את הנכס

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

לקוח שלנו מחזיק דירות מגורים אשר קיבל במתנה (ירושה מאביו). לנ"ל יש הכנסה יחידה מהשכרת דירות מגורים בסך העולה על הסכום הפטור ומבלי שהנ"ל ישלם מקדמות 10% על ההכנסות. לאשת הנישום הכנסות ממשכורת. ע"פ השומה שנערכה ע"י הרשויות לנ"ל, ערכו חישוב מאוחד על הכנסות בת הזוג ממשכורת והכנסות שכ"ד ממגורים.

שאלה: האם הנ"ל רשאי לדרוש את חישוב הכנסות משכ"ד עליו בחישוב נפרד מבת זוגו?

 

תשובה:

 

ככלל הזכאות לשיעור מס של 10% נתון גם למי ששילם מס עד ינואר שנה עוקבת לאור תיקון החקיקה בנושא.

קיימות פרשנות גם בעניין מי שלא שילם במועד.

לעניין חישוב מאוחד הרי שנכס אשר נתקבל בירושה ייוחס למי שבן הזוג שקיבל את הנכס ולא יבוצע לגביו חישוב מאוחד. ראה הוראות סעיף 66(ב):

ב)         על אף האמור בסעיף קטן (א) ובסעיף 65, בן-זוג שהיתה לו הכנסה מרכוש שהיה בבעלותו שנה לפני נישואיו או מרכוש שקיבל בירושה בתקופת נישואיו, רשאי לתבוע שייעשה חישוב נפרד של המס על הכנסתו האמורה, ובלבד שאם היתה לבן-הזוג האמור הכנסה אחרת שלגביה נערך חישוב מס נפרד, תיווסף ההכנסה על פי סעיף קטן זה להכנסה האחרת.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support