הוצאות הריבית על משכנתא לרכישת חנות הינה הוצאה מוכרת

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

האם הוצאות הריבית על משכנתא לרכישת חנות שמושכרת, הינה הוצאה מוכרת במלואה או בחלקה? האם התשובה משתנה אם הבנק למשכנתאות מבקש לשעבד כנגד ההלוואה את דירת המגורים של רוכש החנות?

 

 

תשובה:

 

הוצאת מימון ליחיד על נכס מניב הן הוצאות מותרות בניכוי.

החל משנת 2008 ואילך עם הקפאתו של סעיף 17 לחוק התיאומים כל ההוצאה מותרת מניכוי (בניגוד למצב שהיה עד כה שבו רק 80% מההוצאה היה מותר בניכוי).

אם ההלוואה מיוחסת ספציפית לרכישת החנות – הבטוחה להחזר ההלוואה אינו אמור להשפיע על התרת ההוצאה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support