האם שירותים באילת על ידי חברה ממרכז הארץ חייבים במע"מ?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

חברה לארגון כנסים ממרכז הארץ מארגנת כנסים גם באילת  במסגרת פעילותה מוכרת חסויות ופרסום בחשבונית עם מע"מ.

כמו כן מוכרת לרופאים יחידים טיסות ולינה ולא גובה מהם מע"מ, שכן אם הרופאים היה קונה ישירות מהמלון לא היה מע"מ.

בהנחה שלחברה יש רווח מסוים ממכירה לרופאים – מה היבטי המע"מ על הרווח ?

 

תשובה:

 

 סעיף 5 לחוק אזור סחר חופשי באילת  קובע שמתן שירותים באזור אילת בידי תושב אזור אילת יהא פטור ממס ערך מוסף.

מתן שירותים באזור אילת יזכה בפטור ממס ערך מוסף, בהתקיים שני תנאים: מתן השירותים צריך להיות באזור אילת, והשירותים צריכים להינתן בידי תושב אילת.

לגבי טיסות –

תקנה 20ב  לחוק אזור סחר חפשי באילת קובעת כי :

"  על הסעת נוסעים בכל דרך שהיא, לאזור אילת או ממנו, יחול מס ערך מוסף בשיעור אפס."

אשר על כן,  בדרך הפעולה הנוכחית ועל פי לשון החוק , כל הפעילות חייבת במע"מ.

עם זאת, בפרשנויות דחוקות ניתן לטעון לאי חבות לגבי מרכיב הלינה עצמה.

בעניין הטיסה נראה כי הדבר אינו אפשרי שכן בכל מקרה הסוכן אינו המסיע.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support