האם עצמאי יכול לדרוש הוצאות עבור שני רכבים שבשמושו?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

עצמאי המחזיק שני רכבים,רכב אחד גדול לנסיעות ארוכות והאחר רכב קטן לנסיעות עירוניות.

האם יש מניעה שעצמאי ידרוש הוצאות של 2 רכבים הנמצאים בשימושו?

 

תשובה:

 

 

ראשית נבהיר כי כמובן שמצב זה סביר שלא יהיה מקובל על רשות המיסים, גם מקום שבו ימצאו תימוכין ו/או עילות (מוצקים יותר או פחות) מדוע על אדם אחד להחזיק שני רכבים.

כמובן שמטעם הרשות יועלו טענות בדבר המהימנות של העובדות כגון: "הרכב השני משמש את האישה…" וכו' כך שאני מניח שמבחינה עובדתית יש להיות סגורים באופן מיוחד על מנת להעלות בכלל טענה מסוג זה.

בפקודת מס הכנסה אין התייחסות לשאלת כמות הרכבים ובלבד שכל רכב עומד במבחן "ייצור ההכנסה" בסעיף 17 רישא ,עשויות לעלות טענות גם בדבר "הוצאה מוגזמת" כאמור בסעיף 30 לפקודה.

גם לשאלת זקיפת שווי רכב לכל אחד מהרכבים באופן נפרד אין התייחסות ברורה אך נראה כי קיימת חשיפה שיידרש לבצע שווי רכב לכל אחד מהרכבים בנפרד.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support