האם על עסק שתרם תרומה בדרך של הפקת אירוע להוציא חשבונית ?

קראו האם ההוצאה מותרת בניכוי והאם ניתן להנפיק קבלה על תרומה

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

עסק (חברה או עצמאי) מרים תרומה בדרך של הפקת אירוע.

מצד אחד יש לו הוצאות הפקת אירוע (קיטרינג וכד' ) ומצד שני אין לו תקבולים כי הוא תורם את האירוע.

האם צריך להוציא חש' מס בגובה העלויות ? או בדרך אחרת ?

 

תשובה:

 

מדובר בהוצאות התנדבותיות (וולונטריות)– תרומה. ככלל הוצאה התנדבותית לא מותרת בניכוי, מכיוון שלא משמשת בייצור ההכנסה.

לעניין הזיכוי על פי – ה"ב 30/94 – נוהל בדיקה וכללים לקביעת התרת זיכוי ממס בגין תרומה למוסד ציבורי עפ"י סעיף 46 לפקודה. נקבע כי :

"תרומה בשווה כסף – נכס הון,

 כאשר  התרומה  נעשתה  בשווה  כסף  (כגון:   חפצי  אומנות, ציוד ומחשבים, נדל"ן)          

 והתורם לא קיבל כל  תמורה, זכות או טובת  הנאה  כנגד  התרומה,  ינתן  זיכוי בגין שווי התרומה.       

 שווי התרומה  יקבע  ע"י הערכת שמאי שתצורף לקבלה

 אם השווי לא נתקבל על  דעת  המפקח  יפנה  לרפרנט  המקצועי להתייעצות כדי לקבוע השווי שיותר."

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support