האם עובד שכיר שמקבל קצבת שאירים מב"ל ופנסיה חייב במס?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

עובד שכיר מקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי  ופנסיה.

האם קצבת שאירים חייבת במס ?

האם נדרש לעשות תיאום מס?

 

תשובה:

 

סעיף 9 לפקודה נותן פטור בין השאר-

  • קיצבאות נכות וזיקנה מהביטוח הלאומי

(6ג)  קיצבת נכות המשתלמת על פי סימן ה' לפרק ג', פרק ו'2 או פרק ט'2 לחוק הביטוח הלאומי וקיצבת זקנה וקיצבת שאירים המשתלמות על פי פרק ב' וקיצבת תלויים המשתלמת על פי פרק ג' לחוק האמור;

  • קיצבאות שאירים

 (6ו)  קיצבת שאירים המשתלמת על פי חוק או הסכם קיבוצי ופסקאות (6) ו-(6ג) אינן חלות לגביה, בסכום שאינו עולה על קיצבה מזכה כמשמעותה בסעיף 9א, ובלבד שאם מגיע פטור גם לפי סעיפים 9א או 9ב יינתן הפטור הגבוה מבין השניים;

לפיכך במידה ועומד בתנאי הפטור האמור זכאי לפטור על קצבת השאירים.

ביחס לפנסיה, משכר הינו בגדר הכנסה נוספת ולפיכך יש לעשות תאום מס.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support