האם נקודת זיכוי עבור משפחה חד הורית בשנה בה נוצרה הזכאות הינה שנתית או יחסית?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

האם נק' הזיכוי הנוספת שניתנת ליחיד עבור היותו משפחה חד הורית – החישוב הוא שנתי או רק חלק יחסי מהשנה החל מהשלב בו שונה הסטטוס של אותו יחיד?

 

תשובה:

 

על פי הוראות סעיף 41 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א – 1961

בן-זוג שהיה נשוי חלק מהשנה-

"בן-זוג שאיננו בן-זוג רשום שהיה נשוי בחלק משנת המס יהא זכאי, לענין חישוב המס שהוא חייב בו

•(1)    בעד תקופה שבה לא היה נשוי – ל-1/12 מנקודות הזיכוי לפי סעיפים 34, 36, 40(ב) ו-40ב כפול במספר החודשים בשנת המס שבהם לא היה נשוי;

•(2)     בעד התקופה שבה היה נשוי – ל-1/12 מנקודות הזיכוי לפי סעיף 66 כפול במספר החודשים בשנת המס שבהם היה נשוי."

לסיכום יש לתת את נקודת הזיכוי על פי חלק היחסי בשנה שבה היא "משפחה חד הורית" (לפי חישוב חודשי של נקודת זיכוי X מספר החודשים).

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support