האם נכון להשאיר הפסד בחברה משפחתית הנובע ממשכורת?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

בחברה המשפחתית של ראובן אין הכנסות וליום 31/10/2011 יש הפסד של כ-400,000 שח שנובע בעיקר ממשכורת לראובן שהוא הנישום המייצג כ-220,000 שח, לבת הזוג בחשבון נפרד 90,000 שח ולבנו 40,000 שח, המשכורת של ראובן ובת זוגו כפופות להתנייה של חלוקת ררל ב-12%, כמו כן יש לראובן חברה נוספת לא משפחתית ששם יש רווח של-כ-50,000 שח. האם נכון להשאיר את ההפסד בחברה המשפחתית כך שראובן יתקזז מול הכנסתו ממשכורת וכן פעולה זו אינו חייבת בדיווח לפי תקנות הדיווח של עסקאות תכנון מס?

 

תשובה:

 

יש לבחון את הוצאת השכר , האם היא עומדת בתנאי 17 רישא לפקודה , לעניין הוצאה בייצור הכנסה.

סביר להניח כי אין לחברה הכנסות, שכן המשכורת הינן בגובה ההפסדים (פחות או יותר).

לכן, עשויה לעלות טענה מרשות המיסים כי מדובר בעסקה מלאכותית וכי ההוצאה לא תותר בניכוי.

בנוסף,

לעניין תכנון חייב בדיווח הוראות סעיף 11 בתקנות מס הכנסה (תכנון מס החייב בדיווח) (הוראת שעה), התשס"ז-2006

"תשלום מחברה משפחתית לנישום, שנדרש על ידה כהוצאה בשנת מס, ושיצר באותה שנת מס הפסד לחברה, הנחשב כהפסדו של הנישום, בסכום שלא פחת מ-500,000 שקלים חדשים; לענין פסקה זו, "חברה משפחתית" ו"נישום" – כמשמעותם בסעיף 64א לפקודה;"

ולכן נראה כי זה אינו חייב בדיווח במסגרת .

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support