האם ניתן לקזז הפסד מועבר מעסק מהכנסה משבח?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

סעיף 28(ב) מאפשר לקזז רווח הון בעסק מהפסד עסקי מועבר, בסעיף י נקבע שרווח הון-לרבות שבח.

חברה שעיסוקה השכרת 4 מבנים עסקיים שבבעלותה מוכרת את המבנים ונוצר שבח.

האם השבח ייחשב כרווח הון בעסק הניתן לקיזוז מהפסד עסקי מועבר?

 

תשובה:

 

הפסד מעסק מועבר יקוזז  בשנים הבאות כנגד הכנסות מעסק או משלח יד, לרבות רווח הון בעסק או משלח יד. באותו סעיף נקבע כי יראו שבח ממכירת מקרקעין כ"הכנסה חייבת" ו"רווח הון".

לפיכך במידה וההכנסה מההשכרה מגיעה לכדי עסק (דבר שיש לבחון בהתאם להיקף הפעילות ומבחני העסק), הרי שההפסד יהיה בר קיזוז כנגד השבח.

במידה ולא הרי שאפשרויות הקיזוז הן בהתאם להוראות סעיף 28(ח) לפקודה המתיר הפסד מהשכרה כנגד רווח ובכלל זה שבח מאותו בניין בלבד.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support