האם ניתן להפיק חשבונית מס בשפה זרה?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

 

האם חשבונית מס יכולה להיות בשפה זרה כמו צרפתית או אנגלית והאם יש חובה לרשום החשבונית בעברית ?

תשובה:

 

הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), התשל"ג – 1973 קובעות בסעיף 21 ,כי :

"(ב)   הרישום במערכת החשבונות ייעשה בעברית או בערבית(9) בכתב יד בדיו או בהדפסה ובלבד שאם לא נאמר במפורש אחרת יכולים סיכומים להיעשות אף בעפרון, בתנאי שייכתבו בדיו לא יאוחר מתאריך התאמת מאזן הבוחן התקופתי. רישום כאמור ייעשה באופן שהוא יישאר קריא וברור למשך התקופה הנדרשת לפי הוראות אלה(21)."

בנוסף נקבע בסעיף 22:

" הרישום במערכת החשבונות ייעשה במטבע ישראלי. היה התקבול במטבע שאינו ישראלי, יצוין גם סוג המטבע והסכום ששולם באותו מטבע. (9)"

ולכן אין אפשרות להוציא חשבונית בצרפתית או אנגלית.

אולם ניתן לפנות בבקשה מיוחדת לאישור.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support