האם ניתן להפחית במלואו נכס שאינו פעיל ?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

נכס שלא עובד מספר שנים ולא ניתן למכור אותו האם ניתן  להפחיתו במלואו?

האם ניתן לכלול את מלוא ההפחתה כחלק מהוצאות הפחת או יוגדר כהפסד הון (בכל אופן  הפסד ההון יקוזז מההכנסה החייבת לפי סעיף 27 ).

 

תשובה:

 

ככלל נכס אשר אינו מניב הכנסה לא ניתן לדרוש בעדו פחת כלל – לא עובר את סעיף  17 ולכן במקרה זה העלות תוכר רק ביום מכירתו.

במידה ויווצר הפסד הון הרי שניתן יהיה לנכותו ע"פ סעיף 27 כהוצאה פירותית רק אם ירכש נכס לחילופו והוא עונה לכל תנאי הסעיף.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support