האם ניתן להעסיק את אשת השותף בשותפות?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

שותפות לא רשומה של 2 שותפים מעוניינת לפתוח תיק ניכויים ולהעסיק את אשתו של אחד השותפים. 1. האם ניתן? 2. במידה וכן- כיצד מתייחסים לזה בדוח האישי של הבעל?

 

 

תשובה:

 

העסקת אשת השותף הינה דומה למעשה להעסקתה של אשת בעל המניות.

כמובן שאין מניעה שהאשה תועסק ע"י השותפות, אולם כמובן שיש להתייחס לשאלת החישוב המאוחד, בהתאם להלכת קלס המדובר בחזקה שאינה חלוטה לפיכך יכולים בני הזוג להוכיח כי על אף זכויותיו של הבעל בשותפות שכרה הינו בלתי תלוי.

בהקשר זה ניתן בימים האחרונים פס"ד שקורי אשר קבע כי מקום בו המשרה נחוצה והשכר ראוי הרי שניתן לבצע חישוב נפרד, נציין כי קביעה זו היא של בית המשפט המחוזי וסביר כי עדיין אינה מקובלת על רשויות המס.

עוד נציין כי קיימת לבני הזוג האפשרות גם לבחון את תחולתו של סעיף 66(ה) במידה ומתקיימים התנאים.

במידה ואין אפשרות לחישוב נפרד בהתאם להלכת קלס או 66(ה) אזי יש לאפשר את נקודות הזיכוי בהתאם לסעיף 38.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support