האם ניתן לדרוש הוצאות הרכב כניכוי מהכנסה מהשכרה?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

ליחיד המשכיר מספר מבני משרדים, יש  הוצאות רכב.

בהנחה שהוצאות הרכב עומדות במבחן סעיף 17 לפקודה("לשם בירור הכנסתו החייבת של אדם ינוכו…הוצאות שיצאו כולן בייצור הכנסתו בשנת המס"), האם נראה סביר ותקין לדרוש את הוצאות הרכב כניכוי מההכנסה מהשכרה?

 

תשובה:

 

אין כלל שאומר שכנגד הכנסות שכירות אין לנכות הוצאות…

הכלל היחיד להגבלת הוצאות רכב ביחס להכנסות מסוימות הינו להכנסת עבודה.

תקנות מס הכנסה (ניכוי הוצאות רכב), התשמ"ז – 1987

(2)   הוצאות החזקת רכב שהוצאו בייצור הכנסה שאינה הכנסת עבודה, יותרו בניכוי בשנת מס בהתאם לאמור להלן:

מכאן ניתן ללמוד שכנגד הכנסות אחרות ניתן.

השאלה המרכזית היא האם ההוצאות עוברות את סעיף 17, במידה ונתת לה תשובה חיובית אין כל סייג שימנע זאת.

כל האמור בתשובתנו זו אינו מהווה חוות דעת, מדובר בסקירה בסיסית של הוראות החוק והפסיקה בהתאם לנתונים הבסיסיים אשר הוצגו בשאלתך.

אין האמור בתשובתנו מכדי להוות ייעוץ משפטי, לצורך חוות דעת בנושא, לצורכי הסתמכות  הינך מוזמן לפנות למשרדנו.

מחלקת מיסים, ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support