האם מתנות כספיות לקרוב פטורות ממס?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

האם סעיף 97 א 5 "מתנה לקרוב וכן מתנה ליחיד אחר אם שוכנע פקיד השומה כי המתנה ניתנה בתום לב" (בתיקון 132 הוספה הסיפא הבאה – ) ובלבד שמקבל המתנה אינו תושב חוץ" מתייחס למטלטלין אישי  לדוגמא העברה כספית בשיק?

 

תשובה:

 

העברת מזומנים לקרוב אינה בבחינת אירוע המקים רווח הון שכן איזה רווח נוצר מהעברת מזומן,

לפיכך אין צורך בפטור.

יתכן והמערכת הבנקאית תבקש לבחון מהות ההעברה לחו"ל (ניתן להבין משאלתך כי מדובר בתושב חוץ) ויהיה צורך להבהיר כי אין המדובר בהכנסה חייבת ביש

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support