האם מענק חד פעמי עקב נכות מעבודה חייב במס?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

עצמאי קבל מענק חד פעמי עקב קביעת דרגת נכות בשיעור 10% , הנכות והמענק הם בגין פגיעה שארעה לו כעצמאי, האם זו הכנסה חייבת לפי הפקודה ואיזה סעיף?

 

תשובה:

 

מענק חד פעמי בשל נכות כתוצאה מפגיעה בעבודה המשולם לנכה שדרגת נכותו יציבה שבן 5%-20% פטור ממס בהתאם להוראות סעיף 9(6ג) לפקודת מס הכנסה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support