האם מלגה ממוסד אקדמי בחול שקיבל סטודנט ישראלי בעת שהותו בחול, חייבת במס?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

סטודנט ישראלי הנוסע למטרת לימודים לחו"ל האם  יחול עליו הפטור שבסעיף 9(29) גם כאשר ילמד במוסד להשכלה גבוהה בחו"ל ויקבל מלגה ?

תשובה:

 

למיטב הבנתנו, ספק אם הפטור אכן חל על מלגות שניתנות לסטודנטים במוסדות זרים להשכלה גבוהה שאינם כפופים לחוק המועצה להשכלה גבוהה בישראל. אם כך הדבר, ייווצר מצב אבסורדי לאור העובדה שסטודנטים זרים שבאים ללמוד בישראל יוכלו ליהנות מסעיף הפטור, בעוד שסטודנטים ישראלים שנוסעים לרכוש ידע בחו"ל ולייבאו לישראל, לא ייהנו ממנו כלל. לדעתנו, במקרה בו הסטודנט הישראלי נשלח ע"י מוסד להשכלה גבוהה בישראל על מנת ללמוד בשלוחה של אותו מוסד בחו"ל יהיה טוב אם יקבל המלגה מהמוסד בישראל ולא מאותה שלוחה בחו"ל.

ולכן על מלגה ששולמה לתושב ישראל ממוסד אקדמי בחו"ל לא יחולו הוראות סעיף 9(29) ולא יינתן פטור, על ההכנסה ממלגה יחול שיעורי מס שוליים.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support