האם חישוב הסכום הפטור מהכנסות שכר דירה למגורים הינו שנתי או חודשי?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

האם החישוב של פטור ממס על השכרת דירת מגורים הוא על בסיס ממוצע חודשי או באם באחד החודשים יש חריגה מהתקרה אין זכאות לפטור?

תשובה:

 

סעיף 2 לחוק מס הכנסה (פטור ממס על הכנסה מהשכרת דירת מגורים), התש"ן –  1990 קובע:

יחיד שהיתה לו בשנת המס הכנסה של דמי שכירות, יהא פטור ממס על הכנסה זו, ובלבד שלא היתה לו הכנסה מהשכרת דירות מגורים בסכום כולל העולה על 4,320 שקלים חדשים(4)  (להלן – התקרה) [עד תיקון מס' 12 נאמר: בסכום כולל העולה על 5,595 שקלים חדשים] בשל חודש השכרה כלשהו בשנת המס; לענין סעיף זה יראו כהכנסת היחיד גם הכנסה של דמי שכירות של בן זוגו המתגורר עמו או של ילדו שעד גיל שמונה עשרה.

כך למעשה על פי לשון החוק התקרה נמדדת חודשית ולא שנתית.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support