האם חברה שמפיקה קבלות ממוחשבות ללקוחותיה חייבת לשמור במשרדיה העתקים מודפסים ?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

האם חברה שמפיקה קבלות ממוחשבות ללקוחותיה חייבת לשמור במשרדיה העתקים מודפסים שלהן או שמספיק גיבוי באינטרנט?

 

תשובה:

 

לשאלתך ע"פ הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), התשל"ג – 1973 ,סעיף 25 (ו):      

במערכת חשבונות ממוחשבת ינהגו כך"

 (1)   היא תישמר באמצעי אחסון ממוחשבים

(2) בשבוע הראשון בכל רבעון של שנת המס, ייערך גיבוי למערכת החשבונות הממוחשבת, למעט לתוכנה המנהלת את מערכת החשבונות; גיבוי כאמור יישמר במקום שעליו הודיע הנישום בכתב לפקיד השומה, השונה מהמקום שבו מוחזקת מערכת החשבונות הממוחשבת של הנישום, ובלבד שאם היתה לו הכנסה שהופקה בישראל או באזור, למעט הכנסה מחברת משלח יד זרה – במקום כאמור שהוא בישראל או באזור בלבד

(3)  תתאפשר הפקה זמינה של פלט מודפס ופלט חזותי של מערכת החשבונות הממוחשבת או כל חלק ממנה וכן מהגיבוי כאמור בפסקה (2)".

ולכן לעניינינו נראה שחברה לא חייבת לשמור עותק ממסמכים שמערכת החשבונות הפיקה הכול בכפוף לתנאים שפורטו לעיל .

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support