האם חברה שהחלה פעילותה בשלהי שנת המס חייבת בהגשת דוח לאותה שנה?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

בחברה שהוקמה לקראת סוף שנת 2010 החלה הפעילות העסקית (הפקת חשבוניות)  בשנת 2011, אך בשלהי 2010 היו תשלומים לספקים באמצעות המחאות.

האם החברה מחויבת להגיש דוח כספי לשנת 2010?

תשובה:

 

הוראת ביצוע מס'- 27/91 בנושא איחוד שנות מס והגשת דוחות בלתי מבוקרים ע"י חברות,

קובעת כי:

       "  1.1   בהתאם להוראות סעיף 131(ג) לפקודה חלה על חבר  בני  אדם  חובה

               להגיש דו"ח כספי מבוקר בתום כל שנת  מס  ללא  כל  קשר  לתקופת

               פעילות החברה וללא התיחסות לתוצאה העסקית בגין פעילותה.

         1.2   על רקע האמור יש להמנע ככלל מהיענות לבקשות  לאיחוד  שנות  מס

               ועל פקידי השומה להשיב לפניות אלה ישירות וללא  העברת  הפניות

               להחלטת הנציבות. עם זאת  מוסמכים  רכזי  חוליות  החברות  לאשר

               איחוד שתי שנות מס של חברה מיום הווסדה ע"י הזזת שנת  הפעילות

               הראשונה במחשב, כאשר מדובר בחברה חדשה שטרם החלה בפעילות, אין

               לה נכסים החייבים בתאום לפי חוק התיאומים ולא היתה לה  הכנסה,

               כמוגדר בסעיף 131(א)(5)."

ולכן במקרה דנן במידה ואכן אין לחברה הכנסה אלא רק תשלום לספקים ניתן לפנות לפקיד השומה בבקשה לאיחוד דוחות.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support