האם חברה חדשה שטרם החלה בפעילותה העסקית חייבת לדווח לפקיד השומה על קיומה?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

חברה חדשה שטרם החלה בפעילות ממשית וטרם נפתח תיק מעמ אבל פתחו חשבון בנק, האם צריך כבר להודיע לפי סעיף 134?

 

תשובה:

 

על פי חבק מס הכנסה לסעיף 134 לפקודה:

"כל מי שפתח עסק או החל לעסוק במשלח-יד, או שהחל לנהל את עסקו או משלח-ידו במקום נוסף או במקום אחר, או ששינה את סוג עסקו או משלח-ידו, יודיע על כך לפקיד השומה לא יאוחר מיום ההתחלה או השינוי כאמור ולא תוך 90 יום כפי שהיה עד למועד תיקון הסעיף. במילים אחרות, יחיד או חברה כנ"ל חייבים לדווח לפקיד השומה מיום העסקים הראשון.

יש מקרים בהם נישומים פותחים עסק חדש או משלח-יד אך בפועל מתחילים בפעילות עסקית המניבה הכנסות במועד מאוחר יותר. החובה לדווח תהיה עד לתאריך בו החלו בפועל בפעילות המניבה הכנסות פירותיות."

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support