האם השכרת רכב ללקוח מחו"ל שהגיע לארץ מוכרת כמו ארוח חו"ל?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

האם הוצאה של השכרת רכב ללקוח מחו"ל שהגיע מחוץ לארץ מוכרת כמו ארוח חו"ל?

 

 

תשובה:

 

הוצאה זו לא נדונה מפורשות בתקנות ניכוי הוצאות מסויימות כמו הוצאות הארוח ועל כן לא ניתן לבצע ההשוואה האמורה.

לפיכך יש לבחון את ההוצאה ראשית במסגרת סעיף 17 רישא דהיינו כהוצאות לקידום מכירות לדוג' כאשר קיים איזשהוא אלמנט שהוא גם פרטי ברמת הלקוח – הפרדת ההוצאה הפרטית והעסקית קשה היא, אך בהחלט ניתן להגן על עמדה לפיה חלק מרכיב ההוצאה הינו בבחינת קידום מכירות וקשרי לקוחות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support