האם הפרשי שער מהלוואות בעלים שהתקבלו במטבע חוץ מוכרות לצרכי מס?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

האם הוצאות (הכנסות) הפרשי שער מהלוואות בעלים שהתקבלו במטבע חוץ מוכרות לצרכי מס בחברה כהוצאות או הכנסות על בסיס צבירה או רק בעת התשלום (חלק מבעלי המניות יחידים וחלק חברות זרות) ?

 

תשובה:

 

ככלל שיערוך הלוואות במטבע חוץ נזקף לדוח רווח והפסד מידי שנה בשנה,

האפשרות להכיר בהוצאה (מקום שנוצרו הוצאות) תלויה הן בעמידה בתנאי סעיף 17 רישא (הוצאה בייצור הכנסה) והן בבסיס הדיווח של הנישום (מזומן/מצטבר).

במידה ונוצרו הכנסות מהפרשי שער הרי שלעמדת רשות המיסים המדובר בהכנסה לכל דבר ועניין בשנה שבה נוצרו ההכנסות משיערוך ההלוואה.

יש הגורסים כי ניתן להגן על עמדה אחרת אך הדבר תלוי בנסיבות המקרה ובבחינת השימוש בכספי ההלוואה.

 

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support