האם המס שנוכה במקור בארה"ב הוא מס סופי?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

לחברה ישראלית חברת בת בארה"ב בבעלות מלאה. חברת הבת עוסקת ביעוץ בנושא תוכנה.

חברת הבת האמריקאית שילמה לחברת האם דיבידנד ממנו נוכה מס במקור בשיעור של 12.5%.

האם המס שנוכה במקור בארה"ב הוא מס סופי?

 

תשובה:

 

ככלל המס במקור שנוכה בארה"ב אינו מהווה מס סופי.

קיימות שתי חלופות:

  • 1. זיכוי ישיר – על החברה להשלים את המס בישראל עד לגובה של 25% וזאת על פי הוראות סעיף 126(ג) לפקודה.
  • 2. זיכוי עקיף – חיוב במס על ההכנסה לפני מס של החברה הזרה ותשלום מס חברות תוך קבלת הזיכוי בגובה המס ששולם ע"י החברה בארה"ב+המס שנוכה במקור כדיבידנד.

ככלל אל מול ארה"ב מנגנון הזיכוי העקיף יוביל לתוצאה לפיה למעשה לא תידרש החברה להשלים מס בישראל. – יובהר כי הזיכוי העקיף יינתן רק במידה ומתקיימים תנאי הסעיף.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support