האם הכנסות בשוק ההון נכללות בהכנסה לקביעת תקרות לזכאות קיצבת זיקנה סיעוד?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

א. האם הכנסות מדיבידנד ומריבית בשוק ההון נכללות בהכנסה אחרת לצורך קביעת התקרות לזכאות של קיצבת זיקנה וקיצבת   סיעוד בגיל המותנה?

ב. למבוטח יש הכנסות מריבית ודיבידנד בשוק ההון והפסדי הון מניירות ערך. בדוח השנתי לצורכי מס מקוזזת ההכנסה מריבית ודיבידנד מהפסדי הון מניירות ערך, ואז אין כל הכנסה מריבית ודיבידנד.

האם לצורך ביטוח לאומי מתחשבים בהכנסה ברוטו לפני קיזוז הפסד הון או בהכנסה נטו (הפסד) לאחר הקיזוז?

 

תשובה:

 

עקרונית כל הכנסה מהמקורות של סעיף 2 לפקודת  מס הכנסה תובא בחשבון כהכנסה , לענין  מבחני הזכאות של קצבת הזקנה, לרבות הכנסות שפטורות מדמי ביטוח כגון ריבית, דיבידנד וכו,

לפיכך,  ההכנסה שתובא בחשבון  היא ההכנסה שתיגזר משומת הכנסה .

 

מחלקת ביטוח לאומי

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support