האם הכנסותיו מעסק של עוור בן 80 חייבות בביטוח לאומי?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

עיוור 100% (נכה צהל) מוגדר כנכה 100% לצרכי מס.
מל"ל מבקש דמי בטוח לענף נפגעי עבודה.האם מל"ל צודק?
האם וכיצד נכותו יכולה לפטור אותו מדמי הביטוח ?

 

 

תשובה:

 

 

מנתוני השאלה ניתן ללמוד כי המבוטח בן 80 וממשיך לעבוד כעצמאי  בנוסף להכנסות מדמי שכירות, נכה 100% לצרכי מס.
1. הכנסות פסיביות בגיל הפרישה פטורות מדמי ביטוח לאומי ומדמי בטוח בריאות.

2.הכנסות מעבודה חייבות , אולם יחולו שעורי דמי בטוח לענף נפגעי עבודה בלבד.

3. העובדה שמשתלמת לו  גימלת נכות מלאה מצה"ל, אינה פוטרת מבוטח מתשלום דמי ביטוח.
4. ראה לצורך סימוכין סעיף 351 לחוק הבטוח הלאומי.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support