דרישה להגשת הצהרת הון מתושב חוץ

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

אם ושני בניה המבוגרים תושבי מילאנו אשר החיים בה כל חייהם, נדרשו להגיש הצהרת הון לפ"ש .

הוסבר לפ"ש שהם תושבי חוץ אשר מגישים דוח בארץ רק כיוון שיש להם הכנסות (לא גבוהות) מנכס (חנות).

הדרישה בוטלה ביחס לאם אך לא בוטלה ביחס לבנים .

האם הצהרת ההון שתוגש תכלול רק את הנכס בארץ?

 

תשובה:

 

הוראות סעיף 135(1)(א) לפקודה מקנות לכאורה לפקיד השומה סמכות לדרוש מתושב חוץ להגיש הצהרת הון, כפי שיש לו סמכות מכוח סעיף 131 לדרוש מכל אדם להגיש דוח.

ניתן לפנות לפקיד השומה לביטול הדרישה וזאת בין היתר בשל הנימוק כי הוראות סעיף 135(1)(2) לפקודה פוטרות תושב חוץ ועולה חדש מלהגיש הצהרת הון על נכסיו מחוץ לישראל בטרם היה תושב ישראל ולפיכך לדעתנו יש להחיל את הוראות הסעיף גם על תושב חוץ מכיון שמטרתה של הצהרת הון היא הסבר לגידול בהון אין משמעות להגשת הצהרת הון לתושב חוץ.

ובמידה ומגישים הצהרת הון ישנם פקידי שומה המאפשרים להגיש רק על נכסיו בישראל.

 

כל האמור בתשובתנו זו אינו מהווה חוות דעת, מדובר בסקירה בסיסית של הוראות החוק והפסיקה בהתאם לנתונים הבסיסיים אשר הוצגו בשאלתך.

אין האמור בתשובתנו מכדי להוות ייעוץ משפטי, לצורך חוות דעת בנושא, לצורכי הסתמכות  הינך מוזמן לפנות למשרדנו.

ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support