דינן של מקדמות להוצאות עודפות בחברה משפחתית

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

חברה משפחתית משלמת מקדמות עודפות וההכנסה החייבת לאחר תאום הוצאות עודפות עוברת לנישום המייצג.

האם המקדמות הנ"ל יחושבו כחלק מהמקדמות ותשלום המס של היחיד על חשבון ההכנסה הנ"ל ?

במידה ובחברה המשפחתית יש הפסד שמקוזז מהכנסות אחרות אצל היחיד, האם היחיד יכול להזדכות על המקדמות העודפות?

 

תשובה:

 

החב"ק של מס הכנסה בנוא קובע כי:

"אין התייחסות מפורשת בסעיף להוצאות עודפות בחברה משפחתית; אולם, כפי שכבר צוין, חברה משפחתית דינה כדין חברה, ומכאן שיחולו עליה גם הוראות סעיף 181ב לפקודה, והיא תהא חייבת במקדמות על הוצאות עודפות… סעיף 181ג יחול על הכנסת ה"נישום"; כלומר, המקדמה ששולמה בגין הוצאות עודפות תינתן לקיזוז בהתאם להוראות סעיף 181ג, אך זאת רק כנגד המס שה"נישום" חייב בו, בגין ההכנסה של החברה שיוחסה לו. יתרת המקדמה העודפת לא תקוזז, ויש להוסיפה בשנת המס הבאה בערכה הנומינלי. לעניין זה, יראו את הכנסת החברה, שיוחסה לנישום, כהכנסתו האחרונה."

 

כל האמור בתשובתנו זו אינו מהווה חוות דעת, מדובר בסקירה בסיסית של הוראות החוק והפסיקה בהתאם לנתונים הבסיסיים אשר הוצגו בשאלתך.

אין האמור בתשובתנו מכדי להוות ייעוץ משפטי, לצורך חוות דעת בנושא, לצורכי הסתמכות  הינך מוזמן לפנות למשרדנו.

 

מחלקת מיסים, ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support