איזו פעילות נחשבת כפעילות ייצורית לפי חוק עידוד התעשייה מסים?

מח' מיסוי אליוט ארצי את חיבה פתרונות מיסוי בע"מ

שאלה:

 

מהנדס בנין שפועל במסגרת חברה נותן שירותי הנדסה,תכנון הנדסי ופיקוח על פרוייקטים בתחום הבנייה,

האם פעילות זו נחשבת כפעילות ייצורית לפי חוק עידווד התעשייה מסים?

תשובה:

 

ההגדרה של "פעילות יצורית " בחוק עידוד התעשיה (מיסים) מצויה ב תוספת (סעיף 1) על דרך השלילה .

"פעילויות שאינן ייצוריות

אריזה – למעט אריזה בחישוב הוצאותיו של בית אריזה;

בניה

מסחר

תחבורה – למעט תחבורה בחישוב הוצאותיה של חברה כאמור בסעיף 49(1) ו-(2);

החסנה

תקשורת

שירותים סניטריים

שירותים אישיים – למעט שירותים אישיים בחישוב הוצאותיו של בית מלון;

לגבי בית מלון – שירותים לאורחים שאינם לנים בו."

לדעתנו כיון שמדובר בחברה שתחום עיסוקה הינו מתן שירותים הרי שהיא לא בבחינת פעילות ייצורית ובוודאי כאשר מתן השירותים הוא בתחום הבניה נראה כי פעילותה אינה יכולה להיחשב כפעילות יצורית לעניין חוק עידוד התעשייה .

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support