שארי מורה זכאים לפנסיית שארים על אף שכספי הפנסיה הופרשו במרוכז ובאיחור ולא כסידרם

שארי מורה זכאים לפנסיית שארים

הכותב: חיים ברנזון ושות' משרד עורכי דין  המתמחה בתחום דיני עבודה

שארי מורה שהועסק ברשת עמל עד בסמוך למועד פטירתו, תבעו את הרשת וחברת הביטוח לה הופרשו תמלוגי הפנסיה בעבור המנוח בגין כספי פנסיית שאירים שלא שולמו להם. בית הדין הארצי דחה את הערעור של מנורה מבטחים ופסק, כי על פי חוק הגנת השכר סכום שהמעסיק חייב לקופת הגמל יראו לעניין זכויות העובד וחליפו כאילו שולם במועדו, לכן, על אף שהפקדות הפנסיה לא נעשו כסדרם ביום פטירת המנוח הוא היה עדיין עמית פעיל. בית הדין הארצי פסק, כי חברת הביטוח תישא לבדה במלוא תשלומי פנסיית השארים בהתאם לסכומים שנקבעו בפסק הדין האזורי, וזאת, על פי חוק הגנת השכר המחשיב את גמולי הפנסיה כאילו שולמו במועדם ומימילא מטיל את אחריות תשלום פנסיית השארים על חברת הביטוח. בנוסף יוחזרו הכספים ששולמו בעבור פנסיית השארים על ידי הרשת. חברת הביטוח תישא בהוצאות השארים ושכר טרחת עו"ד בסך 7,500 ₪.

ע"ע (עבודה ארצי) 8497-10-17 מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע״מ – אלמונית לפני: כב' סגן הנשיאה אילן איטח, כב' השופט רועי פוליאק, כב' השופטת חני אופק גנדלר, נציגת ציבור העובדים הגב' יעל רון ונציג ציבור המעסיקים מר צבי טבצ'ניק (פורסם בנבו, 05.02.2019).

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support