אין מניעה מלקיים שימועים לעובדים בטרם קוים משא ומתן עם ועד העובדים

אין מניעה מלקיים שימועים לעובדים בטרם קוים משא ומתן עם ועד העובדים

הכותב: חיים ברנזון ושות' משרד עורכי דין  המתמחה בתחום דיני עבודה

ועד עובדי עיריית קריית גת והסתדרות העובדים הגישו בקשת צד על מנת שהעירייה תימנע מקיום שימועים לעובדים בטרם קיום חובת משא ומתן עימם. העירייה נקלעה לקשיים כלכליים, ולכן נדרשה לבצע קיצוץ בכוח האדם ובשכרם של עובדי העירייה. העירייה זימנה 67 מעובדיה לשימועים. ועד העובדים התנגד לשימועים בטענה, כי העירייה הייתה צריכה להתדיין ולקיים תחילה משא ומתן עם ועד העובדים מכוח חוקת העבודה. בית-הדין קבע, כי השימוע לא חייב להתקיים לאחר משא ומתן עם ועד העובדים. ייתכן שהשימוע ייתר את הצורך בקיום משא ומתן עם ועד העובדים אם העירייה תחליט שלא לפטר את העובד לאחר השימוע. מצד שני בית-הדין פסק, כי אם העירייה תחליט על פיטורי עובד לאחר השימוע הפיטורים לא ייכנסו לתוקף ויהיה עליה לפעול לפי חוקת העבודה ולהתדיין עם ועד העובדים על פיטורי העובד, ובמקרה של מחלוקת זכות כל צד לפנות לוועדה פריטטית ולבוררות מוסכמת בהתאם לחוקת העבודה.   

ס"ק (אזורי ב"ש) 31794-12-18 הסתדרות העובדים הכללית החדשה-הסתדרות – עירית קריית גת, לפני: כב' סגן הנשיא השופט צבי פרנקל, נציגת ציבור העובדים הגב' בת שבע זיידמן, נציג ציבור המעסיקים מר מרדכי בסר (פורסם בנבו, 17.01.2019).

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support